OMBEY, a.s.

  • OMBEY, a.s.
  • OMBEY, a.s.
  • OMBEY, a.s.
  • OMBEY, a.s.

Popis projektu

Nejvýznamnější památkou lidové architektury na území Ruzyně je několik rolnických usedlostí, nejznámější je čp. 15 Kubrův statek. Jde o barokní, klasicistně upravený objekt s dřevěnou pavlačí a zděnou branou. Uvnitř se nachází restaurace, související se sousední novostavbou hotelu. Původní majitelé statku, místní rod Kubrů vlastnil pozemky nejen v Ruzyni, ale i ve Stodůlkách a jeho příslušníci byli v 18. století ruzyňskými rychtáři a také tajnými evangelíky. Jan Kubr byl dokonce za svou nevíru mrskán před kostelem v Řepích. Nad zadní branou s brankou se dochovaly sluneční hodiny.

Po Kubrově statku je snad nejhodnotnější bývalý manský dvůr čp. 18 stojící na pravém břehu potoka. Stavba pochází z prvního desetiletí 19. století, brána je z poloviny 19. století. Stavba má bohatou štukovou výzdobu. Stodola usedlosti pochází z doby těsně před rokem 1870.

Zobrazit víceméně

Lokalita

Objekt se nachází v lokalitě Ruzyně, ulice Drnovská, v blízkosti pražského letiště, silnice R6 na Karlovy Vary a Pražského okruhu. V těsném sousedství se nacházejí obchodní domy Hornbach a OBI. Objekt je výborně dostupný jak osobními, tak i nákladními vozy (vlastní parkovací plocha), tak i MHD (zastávka .......)

OMBEY, a.s.

Technické údaje - nájemní prostory

Kancelářské prostory 67 m2 Kancelářské prostory 67 m2
Obchodní plocha 415 m2 Obchodní plocha 415 m2
Skladové plochy 2 444 m2 Skladové plochy 2 444 m2
FORTUNO Group